Warsztaty winiarskie

cybulski
Warsztaty winiarskie z wybitnym koneserem

Jarosław Cybulski

Warsztaty winiarskie. Koneser i kolekcjoner, twórca czołowych firm zajmujących się importem wysokiej jakości win. Aktualnie Prezes i współwłaściciel Wine4you.

Wieloletni doradca przy Kancelarii Prezydenta RP w zakresie doboru win i potraw na oficjalne przyjęcia Głów Państw. Doradzał także wielu innym znanym osobistościom ze świata kultury i biznesu.

W sprawie warsztatów winiarskich napisz lub zadzwoń bezpośrednio do Jarosława cybulski@wine4you.pl / +48 603 918 996

Warsztaty winiarskie. Skorzystaj z wiedzy czołowego importera win

Wine 4 You to nie tylko dystrybutor prestiżowych marek wina. Wieloletnie doświadczenie w imporcie, degustacji i ocenie win z całego świata pozwoliło nam stworzyć ofertę szkoleń winiarskich, podczas których zdobędziecie Państwo niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą produkcji i degustacji win. Zapraszamy na prawdziwą ucztę dla zmysłów!

Podczas warsztatów winiarskich będziecie mieli okazję zdobyć podstawową wiedzę o winie. Poznamy najważniejsze białe i czerwone szczepy, omówimy najpopularniejsze regiony winiarskie oraz prześledzimy tajniki produkcji wina.

Centralną częścią szkoleń winiarskich jest degustacja wina z różnych regionów świata – wspólnie nauczymy się właściwie nazywać aromaty i smaki występujące w winie. Będziecie umieli odpowiedzieć na pytanie, które szczepy oraz style najbardziej przypadają Wam do gustu. Wśród umiejętności wyniesionych z kursu należy zaznaczyć dobór wina do potraw, co stanowi podstawę kultury serwowania wina. Poruszamy również zagadnienia takie jak wybór odpowiednich kieliszków, sposobu przechowywania wina czy też umiejętność czytania etykiety – ale to tylko przedsmak tego, co dają nasze wyjątkowe spotkania.

Co oferujemy?

1. Degustację kilkunastu wyjątkowych win z różnych regionów świata i odmian winogron.

2. Poznanie technik degustacji: „OKO”, „NOS”, „USTA”.

3. Zapoznanie z zasadami podawania wina: kolejność, rodzaj kieliszka, temperatura…

4. Degustację win w trzech etapach: rozpoznawanie win, ich rodzaje, aromaty i kolory.

5. Poznanie niezbędnych informacji dotyczących najpopularniejszych szczepów winogron.

6. Poznanie podstawowych zasad dekantacji wina/ karafowania?

7. Dobór wina do potraw: zasady łączenia wina z potrawami, jakie wino do jakich potraw.

8. Naukę poznawania wina przez pryzmat etykiety. Jak rozszyfrować nazwy, regiony, apelacje i inne oznaczenia?

9. Poznanie procesu produkcji wina. Zwrócenie uwagi na różnice w procesach technologicznych: wina białe, różowe i czerwone.

10. Poznanie praktycznych porad: gdzie i jak kupować wino, jak tworzyć domową piwniczkę, wyjątkowe roczniki.

Warsztaty winiarskie
WARSZTATY WINIARSKIE Z WINE4YOU

Brzmi zachęcająco, a smakuje jeszcze lepiej!

Warsztat winiarski z jeden z naszych ekspertów wina to intrygujące spotkanie ze światem win, które pozwoli obudzić w sobie unikalną pasję. Nasz specjalista wprowadzi uczestników warsztatu w fascynujący świat smaków, kolorów i aromatów. Po warsztacie winiarski z Wine4You wino już nigdy nie będzie smakowało tak samo. Przyjemność dla ducha i ciała!

W sprawie warsztatów winiarskich napisz lub zadzwoń bezpośrednio do Jarosława cybulski@wine4you.pl / +48 603 918 996